Ile kosztuje Bitcoin?

29 kwietnia, 2022
5/5
ile kosztuje bitcoin

Jaka jest wartość Bitcoina?

W ciągu ostatnich paru lat cena Bitcoina odnotowała ogromne wzrosty, napędzając spekulacje i intensywny szum medialny, co stworzyło atmosferę tajemnicy i napięcia wokół walut cyfrowych. W 2018 r. cena Bitcoina znacznie spadła, a token ten nieustannie stara się znaleźć wsparcie, żeby przełamać opór na rynku.

Skąd bierze się wartość Bitcoina?

Niedawny wzrost cen bitcoina może sprawić, że kryptowaluta będzie wyglądać jak próżnia, w której świeże pieniądze wydają się być „zrobione” z powietrza, a inwestorzy mogą „szybko się wzbogacić”, inwestując minimalnie pieniądze w bitcoina i osiągając duże zyski.

Jednak niekoniecznie tak jest. Wartość Bitcoin jest określana przez inwestycje i wykorzystanie społeczności i potwierdzana przez dystrybucję nowych Bitcoinów na rynku w procesie kopania.

Jak badaliśmy w skąd bierze się wartość Bitcoina? Wartość jest przede wszystkim tworzona przez zdolność każdej monety do działania jako magazyn wartości, środek wymiany i jednostka rozliczeniowa. Innymi słowy, gdyby ludzie na całym świecie jutro po prostu przestali używać dolara amerykańskiego i uznaliby go za bezwartościowy, zobaczylibyśmy, że wartość tej waluty gwałtownie spadła, ponieważ żadna ze stron nie chce go posiadać, sprzedawać ani emitować.

Spory wzrost cen Bitcoina

Bitcoin przeżył swój pierwszy duży wzrost w 2011 roku, kiedy kryptowaluta osiągnęła około 1 USD za 1 BTC; Tymczasem medialne doniesienia o zarobkach Bitcoina przyciągnęły nowych użytkowników, podnosząc cenę do 30 USD za 1 BTC, zanim ogromny krach spadł do około 2 USD.

Bitcoin (wreszcie) doświadczył trzech dużych spadków. Zwykle nowi inwestorzy kupują Bitcoin (pozwalając kryptowalutowi na wzrost wartości w USD wraz ze wzrostem znaczenia) z planowaną strategią wyjścia.

Na przykład inwestor może kupić Bitcoin, gdy kryptowaluta handluje za 1 USD, z zamiarem sprzedaży, gdy osiągnie 30 USD za monetę. Inwestor po wyjściu z inwestycji w idealnym przypadku otrzymałby 30-krotny zwrot z początkowej inwestycji. W przeszłości, w miarę rozwoju tego procesu, media na całym świecie śledziły wzloty i upadki Bitcoina – nowość kryptowaluty, ekscytującą platformę technologiczną i chęć zakupu kryptowaluty. Inwestorzy stworzyli coś, co można nazwać ceną i pętlę oglądalności. Oznacza to, że w miarę jak Bitcoin staje się bardziej „publiczny” (lub bardziej akceptowany), możemy oczekiwać, że wartość kryptowaluty będzie z czasem wzrastać.

Wartość Bitcoina zostanie ostatecznie określona przez jego użycie. Wydaje się, że od 2009 r. Bitcoin stał się formą „cyfrowego złota”, gdzie inwestorzy mogą kupować akcje (Bitcoiny) i oczekiwać, że sprzedają je z zyskiem później, gdy ich wartość wzrośnie.

Jednak jako sieć walutowa typu peer-to-peer, Bitcoin może najbardziej skorzystać, gdy będzie używany jako zwykła waluta do zakupu towarów lub usług. W ostatnich latach widzieliśmy, jak duże firmy, takie jak Microsoft i PayPal, przyjęły Bitcoin jako środek płatniczy – co oznacza, że gdy krypto staje się akceptowanym środkiem wymiany, możemy zobaczyć, jak akumuluje znacznie większe wartości lub „wartości”.

Co będzie w przyszłości z Bitcoinem?

Inwestorzy i eksperci na całym świecie zastanawiali się, jaka będzie ostateczna wartość Bitcoina. Mówiąc najprościej, może nie istnieć wiarygodna wartość, którą możemy określić.

Sam charakter Bitcoina jako sieci walut typu peer-to-peer opartej na kryptowalutach tradycyjnie klasyfikuje go jako inwestycję spekulacyjną. Zasadniczo inwestorzy, rządy i instytucje na całym świecie mają możliwość określenia ostatecznej wartości Bitcoina, sygnalizując zamiar zakupu lub użycia waluty.

Bitcoin ma ogromny potencjał, by służyć jako zdecentralizowana globalna sieć, za pośrednictwem której strony mogą przeprowadzać transakcje i rozliczać się średnio w mniej niż piętnaście minut. Fakt, że Bitcoin rezygnuje z wpływów rządów lub banków centralnych oznacza, że ​​niekoniecznie podlega tym samym naciskom politycznym lub środowiskowym, które mogą określać wartość walut fiducjarnych lub metali szlachetnych, takich jak żółty.

Wartość Bitcoina

W przeciwieństwie do tego, wartość Bitcoina jest zasadniczo określana przez konsensus – porozumienie stron na całym świecie, aby zaakceptować go jako magazyn wartości i środek wymiany, który ostatecznie określi wartość każdego Bitcoina.

Wielu ludzi na całym świecie ma swoje zdanie. Inwestorzy-miliarderzy, tacy jak John McAfee, publicznie wyrazili przekonanie, że do końca 2020 r. jeden bitcoin będzie wart 1 mln USD. Inni, tacy jak Warren Buffet, twierdzą, że bitcoin to tylko bańka i nie ma wartości w najbliższej przyszłości.

W międzyczasie inwestorzy detaliczni stworzą również własne strategie wyjścia, w ramach których przygotują się do wyjścia z rynku i „przełamania” wszelkich zwrotów z inwestycji.

Aspekty te, wraz z ciągłym rozgłosem z biegiem czasu, ostatecznie określą przyszłą wartość bitcoina, ponieważ ludzie na całym świecie zaakceptują kryptowalutę jako nowy standard lub porzucą go wyłącznie po to, aby przejść na inną kryptowalutę, waluty fiducjarne lub metale szlachetne. .

Czy Bitcoin upadnie?

Hipotetycznie możemy zaobserwować przyszłe scenariusze, w których wartość Bitcoina rozprasza się, a jego wartość zostaje zapomniana, gdzie kryptowaluta staje się „dodatkową” walutą, której można używać razem z innymi walutami fiducjarnymi lub w których strony internetowe używają bitcoina jako nowy globalny standard płatności. 

Obecnie głównymi wyznacznikami wartości Bitcoina w najbliższej przyszłości będzie chęć stron do akceptowania kryptowalut jako waluty oraz chęć instytucji, banków centralnych i rządu do inwestowania lub akceptowania jego użycia.

Zobacz kolejny poradnik o Bitcoinie

Zobacz ósmą część poradnika o Bitcoinie.

Jak kupić i sprzedać Bitcoina? >>>

Zacznij inwestować w Bitcoina

Zanim zaczniesz inwestować pieniądze, sprawdź ryzyko, jakie stwarza inwestowanie.

Aby rozpocząć handel na rynkach inwestycyjnych, otwórz konto na zaufanej platformie transakcyjnej. Aktywacja profilu inwestora odbywa się przed procesem weryfikacji tożsamości. Możesz handlować nawet po 15 minutach.

Platforma umożliwia inwestowanie w kryptowaluty, waluty, akcje, ETFy i wiele wiele innych.