Czym są altcoiny?

16 kwietnia, 2022
5/5
Altcoins

W 2008 roku Bitcoin uruchomił pierwszy na świecie system monetarny peer-to-peer, przynosząc ze sobą zupełnie nowy paradygmat technologii blockchain. Przez lata Bitcoin nadal był najbardziej rozpoznawalnym przykładem kryptowaluty, ale nie jest już jedynym.

W kolejnych latach od powstania Bitcoina inne kryptowaluty nie tylko wypełniły pustkę pozostawioną przez Bitcoin, ale także zastosowały technologię blockchain do różnych dziedzin i wyzwań na całym świecie.

Poza zakresem Bitcoina są czasami określane jako „alternatywy Bitcoina” – lub waluty do zastąpienia.

Czym dokładnie są altcoiny?

Altcoiny mogą mieć formę zupełnie nowego projektu waluty cyfrowej lub mogą wykorzystywać otwartość innych inicjatyw do osiągania innych celów. W szczególności altcoiny mogą oferować różne polityki monetarne, które zachęcają do różnych zastosowań lub atrakcji, takich jak oferowanie minimalnych wydatków, pozytywne lub negatywne zainteresowanie akcjami, głosy, a nawet zmiana postaw w sektorze górniczym jak nowe kryptowaluty wchodzą w świat blockchain.

Wiele altcoinów od czasu ich wprowadzenia zyskało powszechną akceptację i uznanie wraz z medialnym szaleństwem promującym Bitcoina na całym świecie.

Ethereum, być może najbardziej rozpoznawalny altcoin, jest wynikiem platformy programistycznej, która smart kontrakty we własnym blockchainie.

Inne projekty mają podobne pochodzenie do Bitcoin. Litecoin, kolejny rozpoznawalny altcoin, został zaprojektowany przez byłego inżyniera Google, Charliego Lee; Korzystając z podstawowej technologii blockchain Bitcoin z dodatkowymi ulepszeniami, Lee był w stanie przekonwertować Litecoin na sieć walutową typu peer-to-peer, co znacznie przyspiesza transakcje.

Niektóre altcoiny są wyraźnie zaprojektowane tak, aby miały zupełnie inne zastosowanie lub użyteczność. Na przykład na stronie internetowej Golem Network umożliwia użytkownikom wypożyczanie części procesora komputera (lub odpowiednio innych części procesora) za pośrednictwem rozproszonej sieci komputerowej na całym świecie. Sieć Golem korzysta z tokenów Golem — środka wymiany, który ułatwia wykorzystanie rdzeni procesorów na całym świecie do wspólnego stworzenia globalnego komputera.

Na najbardziej podstawowym poziomie altcoiny są używane do decentralizacji narzędzi oferowanych przez Bitcoin i zapewniają ekscytujące nowe sposoby wykorzystania technologii blockchain, a także zapewniają Bitcoinowi zdrową konkurencję, zarówno pod względem kapitału intelektualnego, jak i wartości podatkowej.

Jak oceniane są altcoiny?

Po ustaleniu wartości Bitcoina, wzrost możliwości finansowania i wartość tego altcoina przypisuje się dostarczaniu rozwiązań rynkom wschodzącym z rzeczywistymi potrzebami i wsparciem inwestorów. Innowacje z wykorzystaniem istniejących technologii są również katalizatorem wygranej, a jeśli projekt ma dobry zespół deweloperski, jest komplementarną receptą na sukces.

Ze względu na trudności regulacyjne i otwartość, jaką zapewnia oszustom, inwestycje w ICO są notorycznie ryzykowne, co oznacza skałę i trudne miejsce dla przedsięwzięć gdy projekt ma potencjał na coś dużego.

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w ICO, najlepszą radą, jaką może Ci dać, jest zrobienie jak największej ilości badań i nieinwestowanie w to, na co Cię nie stać. Zainteresowani inwestorzy mogą zawsze zdecydować się na zakup kryptowalut po uruchomieniu ICO, aby zminimalizować ryzyko.

Chociaż nie jest jasne, czy inna kryptowaluta kiedykolwiek osiągnie szczyty zysku i strat, jakich doświadczył Bitcoin, altcoiny są sposobem dla inwestorów, aby odważnie zadeklarować się na temat projektu, któremu mogą zaufać, jak również doświadczonych inwestorów. Zarabiaj pieniądze dzięki dobrze ulokowanym transakcjom.

Zacznij inwestować w altcoiny

Zanim zaczniesz inwestować pieniądze, sprawdź ryzyko, jakie stwarza inwestowanie.

Aby rozpocząć handel na rynkach inwestycyjnych, otwórz konto na zaufanej platformie transakcyjnej. Aktywacja profilu inwestora odbywa się przed procesem weryfikacji tożsamości. Możesz handlować nawet po 15 minutach.

Platforma umożliwia inwestowanie w setki kryptowalut.