Co to jest Ethereum?

16 kwietnia, 2022
5/5
Ethereum

Podczas gdy Bitcoin proponuje działać jako nowy system monetarny, w którym waluty są weryfikowane kryptograficznie, a transakcje są dystrybuowane przy użyciu technologii blockchain. Ethereum – często błędnie określane jako główny konkurent Bitcoina – jest zdecentralizowanym podejściem do treści i aplikacji.

Ponieważ Internet działa dzisiaj, użytkownicy mogą żądać informacji przechowywanych na serwerach na całym świecie. Mimo to zasada ta opiera się na fundamencie zaufania między użytkownikiem a odpowiednim dostawcą serwera. W najlepszym przypadku informacje są utrzymywane w tajemnicy, podczas gdy w najgorszym hakerzy – lub nieuczciwe podmioty – mogą wykorzystać te dane do różnych celów.

Technologia Ethereum

Ethereum to nowa technologia – lepiej znana jako kryptowaluta, która wykorzystuje technologię blockchain w celu zastąpienia „zagranicznych” sprzedawców internetowych, którzy przechowują dane lub śledzą złożone instrumenty finansowe.

Podczas gdy serwery i chmura obsługują najbardziej złożone potrzeby, jakie użytkownicy mogą zgłaszać w Internecie. Ethereum oferuje możliwość decentralizacji i być może demokratyzacji tych usług.

W sieci Ethereum tysiące serwerów i chmur zastępują „węzły” – moc obliczeniowa wniesiona przez górników, które łączą się, by działać jako „komputer świata”. Wizją kryptowaluty jest zapewnienie użytkownikom na całym świecie kontroli nad ich własnymi danymi poprzez rozproszoną platformę obliczeniową, na której nowe projekty mogą dodatkowo budować usługi.

Do czego służy Ethereum?

Zasadniczo Ethereum zastępuje serwer podstawowy, a zamiast tego zapewnia sieć zdecentralizowanych komputerów na całym świecie do komunikacji, a żądanie może zostać wysłane. Jeśli użytkownik chce korzystać z tej sieci, żądania obliczeń nie będą opłacane w tradycyjnej walucie, ale wydawane w eterze.

Jest zatem cyfrowym nośnikiem podobnym do Bitcoina, ale służy jako token potrzebny do opłacenia zasobów obliczeniowych wymaganych do przetworzenia aplikacji lub programów. Nie bez powodu eter jest czasami nazywany „cyfrową ropą”, w przeciwieństwie do „cyfrowego złota” Bitcoina.

Koszt kryptowaluty zależy od mocy obliczeniowej wymaganej do przeprowadzenia transakcji i czasu, jaki zajmuje. Transakcje na blockchainie Ethereum wymagają „gazu”, za który płaci się następnie w eterze.

Jak działa Ethereum?

Za każdym razem, gdy program jest używany na platformie, tysiące komputerów przetwarza instrukcje zamiast robić to na pojedynczym serwerze. Opierając swój projekt na łańcuchu blokowym Bitcoin, łańcuch blokowy Ethereum daje programistom możliwość tworzenia i uruchamiania nie tylko aplikacji. Ale także umów niższego szczebla z dodatkowymi krokami, regułami własności itp. Tak więc inteligentne kontrakty to w zasadzie programy, które działają dokładnie tak, jak zdefiniowali ich programiści.

Kopanie Ethereum

Podobnie jak w przypadku kopania bitcoinów gdzie użytkownicy komputerów na całym świecie weryfikują transakcje za pomocą kryptowaluty i są nagradzani nowymi bitcoinami. Ethereum wykorzystuje to, co nazywamy „dowodem pracy”, aby ustalić, czy transakcje są ważne i że nie ma żadnych prób manipulacji ze strony aktorów. Tak więc, podobnie jak Bitcoin, górnicy stanowią ważną populację, która zapewnia integralność łańcucha bloków.

Portfele Ethereum

Podobnie jak w przypadku Bitcoina, użytkownicy Ethereum mogą przechowywać swój wydobyty lub zakupiony Ether w portfelu, zarówno na komputerze jak i telefonie. Użytkownicy mogą następnie wymieniać eter z zainteresowanymi stronami na waluty fiducjarne, inne kryptowaluty lub dołączać inteligentne kontrakty lub zdecentralizowane aplikacje według własnego wyboru.

Wraz z początkową popularnością platformy, użytkownicy szybko zaczęli wykorzystywać Ether nie tylko jako mechanizm do zasilania nowych inteligentnych kontraktów czy aplikacji, ale także do utrzymania ceny pieniądza. Elektronika rośnie, ponieważ jest często wykorzystywana do nowych usług i do platform działających w sieci.

Zacznij inwestować w Ethereum

Zanim zaczniesz inwestować pieniądze, sprawdź ryzyko, jakie stwarza inwestowanie.

Aby rozpocząć handel na rynkach inwestycyjnych, otwórz konto na zaufanej platformie transakcyjnej. Aktywacja profilu inwestora odbywa się przed procesem weryfikacji tożsamości. Możesz handlować nawet po 15 minutach.

Platforma umożliwia inwestowanie w kryptowaluty, waluty, akcje, ETFy i wiele wiele innych.